YAMMY Noodle Bar Asian Fusion

 

YAMMY Noodle Bar Asian Fusion

YAMMY Noodle Bar Asian Fusion

V dolní části Václavského náměstí, naproti hotelu Ambassador, Vám stačí jen krůček a ocitnete se v thajském království chutí a vůní jménem YAMMY Noodle Bar Asian Fusion. Jde o nový podnik – bistro, pro všechny příznivce thajské kuchyně. Už z ulice Vás usměvavě vítá tandem sehraných thajských kuchařů, kterým, díky otevřené kuchyni směrem do výlohy, můžete zvědavě nahlédnout do woků plných lákavě poskakujících ingrediencí v arénách pánví.

Rozhodli jsme se tedy vstoupit a vyzkoušet, to co musí ovládat na výbornou každý, kdo na kolbiště thajské gastronomie v Praze vstoupí. Po našem usazení následovala naše rychlá objednávka opětována neméně rychlým servisem sympatického číšníka. Klasika lehké a křupavé vepřové SPRING ROLLS vynikly jako lahodná kombinace šťavnaté zeleninky a jemného vepřového masa. Zde podávané s nezvykle „vytuněnou“ sladko-kyselou chilli omáčkou s thajskou bazalkou a černým sezamem, který, jako tanečnice v uličkách kolem CHAO PHRAYA RIVER, dodá sexy vzhled.

Polévka TOM YAM KUNG přistála vzápětí na plochu stolu rychlostí Air – Thailand.
Svým výrazem rovněž nezaostává za těmi, které si vychutnáte v bankogských ulicích. Velká porce s krásně oblanšírovanými krevetami, žampióny ladící s neopakovatelnou chutí citrónové trávy a galangu.
Její vůně i chuť dál sváděla k „tasteingu“ krále thajských bister PAD THAI. Vše během audience bylo v harmonii. Bambusové výhonky, arašídy, štiplavé chilli, tamarindová omáčka a čerstvý koriandr ladící s vláčným a nadýchaným tofu.

K pití velmi příjemně překvapila točená nefiltrovaná 12° z rodinného pivovaru Vilém. Nirvana a to nejlepší z obou světů. Zbytek nápojového lístku je též roven konceptu. Ten kdo si neodpustí švestkové víno, saké, thajské pivo SINGHA a japonské SAPPORO nepřijde rozhodně zkrátka. Jedinou výtku k tomuto výletu chovám ke konstrukci stolů, které nedovolí pohodlně si natáhnout nohy a toaletě, která bohužel kvůli velikosti prostor musela být umístěna ve vedlejší pasáži. Podtrženo a sečteno, Praha může uvítat nové kosmopolitní bistro v srdci našeho města, kde prožijete skvělý rychlý oběd či večeři postavenou na kvalitách a akcentu čerstvosti surovin, autenticitě chutí na Vašem talíři.
Do malého thajského království s patronátem knížete sv. Václava se cestou přes jeho náměstí budu vracet velmi rád.

YAMMY NOODLE BAR Asian Fusion
Jídlo – 1,1
Servis – 1,3
Prostředí – 2
Nápoje – 1
Cena – 1,8
Mr.X dává celkové hodnocení – 1,26
YAMMY NOODLE BAR Asian Fusion
Václavské nám. 14 110 00 PRAHA 1
Platební karty jsou akceptovány.
BAR JE NEKUŘÁCKÝ

Mr.X