Rum Don Papa

Další gastronomická recenze Mr.X
Rum Don Papa
To není rum to je ,,mana nebeská“ – Rum Don Papa je kvalitní filipínský rum z cukrové třtiny, která rostla na vulkanické půdě v nejúrodnější oblasti Filipín, oblasti Negros Occidental.
V překladu znamená ,,Don Papa“ pantáta. Název je odvozen od jména hrdiny filipínské revoluce během španělské kolonizace – Dionisia Magbuelase známeho pod přezdívkou ,,Papa Isio“.
Zraje 7 let v dubových sudech v předhůří hor Kanlaon. Jantarová barva, aroma lehké a ovocné, které pokračuje jemnou a lahodnou chutí. Rum Don Papa má dlouhý závěr a nabízí bohatou paletu chutí jako je vanilka, med a kandované ovoce.
Kdo si chce dopřát exkluzivní zážitek, muže jím pozvednout do vyšší třídy i svůj koktejl – Papa’s Ron Collins nebo Papa‘s Daiquiri – chutnají úžasně. Je to zkrátka jiná liga. Jeho neopakovatelnou chuť tak ocení i ženy. Na vánoční pečení ho, ale nepůjčujte. Cukroví by tak jistě dostalo lepší ,,tunning‘‘, ale to by byla velká škoda. Raději ho vypijte spolu a přeneste se na chvíli na daleké exotické Filipíny. Kdo si rád hraje, může po několika skleničkách začít hledat 50 zvířat, která se schovala na etiketě krásně vyvedené láhve. Na zdraví!

Rum Don Papa

Rum Don Papa